Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Allegiant Air użytkują SHM

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 12 kwietnia 2019

Amerykańskie linie Allegiant Air rozpoczęły użytkowanie nowej usługi Skywise – Skywise Health Monitoring (SHM, monitorowanie stanu płatowca) – wdrożonej w samolotach Airbus A320. Jest ona sprzężona ze Skywise Reliability Services (SRS, usługi niezawodności) i Skywise Predictive Maintenance (SPM, predykcyjną obsługą techniczną), przekazując w czasie rzeczywistym za pomocą łącza ACARS (systemu łączności ze statkami powietrznymi w oparciu o wiadomości i potwierdzenia odbioru) informacje diagnostyczne o samolocie do systemu informacyjnego linii lotniczej.

Allegiant Air są pierwszym użytkownikiem usługi Skywise Health Monitoring / Zdjęcie: Airbus

SHM zestawia i centralizuje alarmy, wskazania przyrządów pokładowych, wiadomości obsługowe, itp., określa ich priorytet, koreluje wszelkie uszkodzenia z odpowiednimi procedurami wykrywania i rozwiązywania problemów, pokazuje ich wpływ na działanie samolotu, przechowuje historię obsługi technicznej systemu (z książki płatowca i systemu informacji obsługi technicznej zebranych przez Skywise Core i przechowywanych w bazie danych), umożliwiając skuteczne śledzenie alarmów.

 Po całkowitym wdrożeniu i postępowaniu zgodnie z informacjami zwrotnymi przekazanymi przez Allegiant Air i innych początkowych użytkowników, SHM będzie wspierać centra kontrolowania obsługi technicznej, działy obsługi liniowej i działy techniczne linii lotniczych w procesie identyfikowania, ustalania priorytetów, analizowania i zajmowania się zdarzeniami w trakcie eksploatacji, umożliwiając szybsze podejmowanie decyzji i przygotowanie optymalnego rozwiązania zapewniającego wylot samolotu na czas i minimalizującego ryzyko pozostania samolotu na ziemi.

Integralnie połączony z SPM i SRS, SHM oszczędza czas linii lotniczych i zmniejsza koszty nieplanowanej obsługi technicznej. SHM zapewnia odbieranie wszystkich informacji od użytkownika, a także jest gotowy do połączenia z nowym pokładowym routerem danych operacji lotniczych i obsługi technicznej (FOMAX), który może przechwytywać w czasie rzeczywistym ponad 20 tys. Parametrów. SHM umożliwia kompleksowe zarządzanie / naprawianie nieplanowanych zdarzeń, na przykład poprzez przewidywanie dostępności narzędzi i części w lokalizacji położonej najbliżej samolotu.

W następnych miesiącach do pierwszych użytkowników SHM mają dołączyć kolejni, eksploatujący inne typy samolotów Airbusa, w tym A330, A350 i A380.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.