Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne Gryfy dla Rumunii

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 15 kwietnia 2019

W kwietniu Instytut PIAP dostarczył kolejną partię robotów PIAP Gryf dla Forțele Aeriene Române (wojsk lotniczych Rumunii). Roboty są używane do rozpoznania terenu i miejsc trudno dostępnych.

FAR używają robotów Gryf do rozpoznania terenu i miejsc trudno dostępnych / Zdjęcie: Instytut PIAP  

Na życzenie FAR zmodyfikowano konstrukcję robota z poprzedniej dostawy, wyposażając go w lekki panel kontrolny z wyświetlaczem dotykowym full HD. Cyfrowy robot PIAP GRYF® został odchudzony aż o 10 kg, a na bazie mobilnej zamontowano mniejszy i lżejszy manipulator o 4 stopniach swobody, umożliwiający podejmowanie ładunków o masie do 10 kg. Koła robota są łatwo demontowane, co zmniejsza jego gabaryty, a tym samym ułatwia prowadzenie akcji w wąskich przestrzeniach.

Dzięki zastosowanym napędom robot sprawnie pokonuje nierówności terenu i przeszkody o kącie nachylenia do 45°. Cechą szczególną Gryfa jest doskonała manewrowość. Niewielka masa ułatwia transport i przenoszenie robota. Modułowa konstrukcja pozwala na szybką i łatwą zmianę dodatkowego wyposażenia.

Robot mobilny PIAP Gryf jest przystosowany do współpracy z różnorodnym wyposażeniem dodatkowym, takim jak wyrzutnik pirotechniczny (np. VULKAN CSL 50-40 VUL i VIPER CSL 50-30 VIP), samopowtarzalna strzelba gładkolufowa, urządzenie RTG (np. Monos LOGOS Imaging), czujnik oparów materiałów wybuchowych, nawijarki ze światłowodem i magistrala do zdalnego odpalania ładunków wybuchowych (Gryfy dla Rumunii , 2018-12-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.