Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wsparcie australijskich Tigerów

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 18 kwietnia 2019

Airbus otrzymał od australijskiego Departamentu Obrony kontrakt przedłużający do 2025 świadczenie usług wsparcia eksploatacji śmigłowców Tiger ARH lotnictwa Australian Army (australijskich wojsk lądowych).

Flota 22 australijskich Tigerów ARH spędziła w powietrzu ponad 30 tys. h. / Zdjęcie: Airbus

Umowa obejmuje zwiększenie zakresu prac w ramach obsługi płatowca i podzespołów, obsługę operacyjną śmigłowców przeznaczonych do szkolenia oraz szkolenie załóg lotniczych i personelu technicznego i obsługę syntetycznych urządzeń szkoleniowych. W ramach porozumienia realizowane będą także usługi projektowe, wdrażane następnie przez producenta oraz rozwój i próby systemów i oprogramowania. Airbus zapewni też Australian Army kompleksowe zaopatrzenie w części zamienne potrzebne do obsług i napraw poprzez ich zakup, magazynowanie i dystrybucję oraz dostęp do publikacji technicznych, programów obsługowych i zarządzanie flotą Tigerów ARH.

Cieszę się, że w Australii zostanie utrzymanych ponad 200 miejsc pracy, wspierających funkcjonowanie tutejszego lotnictwa wojsk lądowych, oraz że w Darwin uruchomimy praktyki zawodowe w tym zakresie. Ponadto dzięki nowej umowie wzrosną zdolności inżynieryjne Airbusa, za sprawą wykonywanych w Australii modyfikacji kluczowego oprogramowania i sprzętu. Dołożymy starań, aby do 2040 zapewnić australijskim śmigłowcom jak najlepsze zdolności wykonywania zadań bojowo-rozpoznawczych – stwierdził dyrektor zarządzający Airbus Australia Pacific Andrew Mathewson.

Siły zbrojne Australii, Francji, Niemiec i Hiszpanii odebrały 181 śmigłowców Tiger, które wylatały już 115 tys. h. Flota 22 australijskich Tigerów ARH spędziła w powietrzu ponad 30 tys. h (Australijskie Tigery gotowe do działań, 2016-05-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.