Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Su-30MKI

Lotnictwo wojskowe, 30 kwietnia 2009

W indyjskim Radżastanie rozbił się myśliwiec Su-30MKI. Jeden z członków jego załogi zginął.

Do katastrofy doszło dziś rano, ok. 10:20 czasu lokalnego, 70 km od miejscowości Rajmathai, kilka minut po starcie. Obaj członkowie załogi katapultowali się wobec problemów technicznych z samolotem. Jeden z nich, Wing Commander PS Nara, w wyniku doznanych obrażeń zmarł w krótkim czasie po znalezieniu się w szpitalu. Drugi, Wg Cdr SV Munje, przeżył.

Su-30MKI wystartował z rodzimej bazy Lohegaon koło Pune. Wykonywał rutynowy lot treningowy.

To pierwszy samolot tego typu, który rozbił się w Indiach od 2002, gdy Su-30MKI weszły do służby. W indyjskim lotnictwie wojskowym lata blisko 60 Su-30MKI w trzech pułkach: 20. Squadron Lightinings i 30. Rhinos z Pune oraz 24. Squadron Hawks w Bareilly w stanie Uttar Pradesz.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.