Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Usługa Earth Monitor już dostępna

Astronautyka, Służby państwowe, Strategia i polityka, 24 kwietnia 2019

Airbus Defence and Space i Orbital Insight rozszerzyły swoją umowę partnerską w celu stworzenia Earth Monitor, usługi analizy i sprawdzania zmian, która zapewnia świadomość sytuacji w zarchiwizowanych lub nowo zadanych obszarach zainteresowania.

/ Zdjęcie: Airbus Defence and Space

Earth Monitor, dostępna za pośrednictwem platformy Airbusa OneAtlas, wykorzystuje wiedzę Orbital Insight z zakresu uczenia maszynowego i wizji komputerowej dzięki algorytmom, które wykrywają zmiany w infrastrukturze i użytkowaniu gruntów w czasie zbliżonym do rzeczywistego, a także identyfikują i liczą samochody, ciężarówki i wkrótce samoloty. Usługa łączy reaktywne funkcje Airbusa i archiwum zdjęć dla klientów premium z Living Library, aby zapewnić dostęp do zaawansowanych analiz statystycznych, trendów i map wykrywania (DMC zwiększa możliwości monitorowania Ziemi, 2019-03-01, OneAtlas już dostępny, 2016-10-19).

Earth Monitor jest wynikiem owocnej współpracy z Orbital Insight i jest podstawą naszej strategii analitycznej jako kluczowego elementu naszego rosnącego portfolio. Dzięki Earth Monitor nasi klienci będą mogli wyciągać precyzyjne, aktualne i znaczące wnioski, pozwalające im zyskać czas i alokować zasoby tam, gdzie jest to kwestią najważniejszą – powiedział Francois Lombard, szef działu Intelligence Business w Airbus Defence and Space.

Na początku naszych rozmów z Airbusem zdaliśmy sobie sprawę, że OneAtlas stanowi wyjątkową okazję do połączenia usług konstelacji i zadań Airbusa z mocą naszych możliwości analitycznych. Jesteśmy dumni i podekscytowani, że Earth Monitor wykorzysta nasze dynamiczne algorytmy, aby użytkownicy mogli śledzić aktywność gospodarczą i wykrywać zmiany w obszarach, które są dla nich najbardziej interesujące, umożliwiając niestandardowe projekty analityczne, w których mogą określić, co, gdzie i kiedy  – dodał dr James Crawford, dyrektor generalny i założyciel Orbital Insight.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.