Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rosjanie testują taktykę WE

Wojska lądowe, 26 kwietnia 2019

Służba prasowa rosyjskiego Centralnego Okręgu Wojskowego podała, że wojska lądowe Rosji testują taktykę walki elektronicznej (WE) na poligonie Liaur w Tadżykistanie, wykorzystując dotychczasowe informacje i zdobyte doświadczenia, być może te pozyskane podczas obserwacji ćwiczeń NATO w Europie.

Mobilny zestaw WE Infauna na transporterze opancerzonym BTR / Zdjęcie: MO FR  

Na poligonie Liaur testowano ostatnio sposoby i taktykę paraliżowania systemów nawigacyjnych i łączności bezzałogowych statków latających, a także obezwładniania środków łączności i dowodzenia potencjalnego przeciwnika. Próbowano także metody osłony maszerujących własnych kolumn zmechanizowanych za pomocą mobilnych, zamontowanych na kołowych transporterach opancerzonych stacji zakłóceń, po to aby dezaktywować potencjalne pułapki minowe ze zdalnymi detonatorami.

Rosjanie podali, że w ostatnie fazie ćwiczeń w Tadżykistanie brało udział ponad 60 specjalistów WE z różnych okręgów wojskowych Rosji, a także ponad 20 różnych systemów i urządzeń, w tym bezzałogowce LIIR-3, automatyczne stacje zakłóceń R-349-BMV i zestawy WRE Birosoglebsk. Kolumny zmechanizowane osłaniały BTR-y z zamontowanymi mobilnymi systemami zakłóceń Infauna.

Rosjanie informują, że swoje doświadczenia na stepach Tadżykistanu prowadzą za pomocą największej, usytuowanej tuż za granicą – tzw. 201. Bazy Wojskowej. Tworzą ją dwa garnizony – w Duszanbe i w Bochtarie. Rosja na mocy umowy wojskowej z Tadżykistanem, zawartej w 2012 ma prawo utrzymywać swoją 201. Bazę Wojskową na terenie tego kraju do 2042.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.