Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wnętrze kabiny B-2A

Lotnictwo wojskowe, Publikacje, Strategia i polityka, 30 kwietnia 2019

Na stronie jeffbolton.org znanego amerykańskiego dziennikarza i producenta filmowego Jeffa Pitta Boltona opublikowano zdjęcia i filmy, na których po raz pierwszy w historii bombowca strategicznego stealth B-2A Spirit każdy może zobaczyć oficjalnie wnętrze jego kabiny. B-2A to do dziś jeden z najbardziej tajnych samolotów na świecie, używany przez USAF w najważniejszych operacjach bojowych (B-2A znów nad Libią, 2017-01-20).

Tablica przyrządów bombowca strategicznego B-2A sfotografowana przez Jeffa Boltona i po raz pierwszy oficjalnie pokazana publicznie / Zdjęcie: Jeff Bolton

Z zamieszczonego na stronie opisu wynika, że w 2018 Jeff Bolton został pierwszym w historii cywilem, któremu zezwolono na lot w kabinie B-2A. W czasie lotu bombowcem nr AV-19, 93-1086, Spirit of Kitty Hawk, dziennikarz mógł fotografować i filmować jego przebieg. Nagrania zostały wykorzystane w 12-odcinkowym serialu Guardians: A Mission For Peace (wyprodukowanym przez Educational Media Enterprises z Teksasu) – o strategicznych wojskach jądrowych USA.

Jedno z niewielu zdjęć tablicy przyrządów bombowca B-2A znanych dotąd z Internetu. Prawdopodobnie przedstawia wczesną wersję wyposażenia. Autor zdjęcia pozostaje anonimowy

B-2A jest najdroższym samolotem w historii. Koszt jego produkcji, bez wyposażenia specjalnego, jest szacowany na 1,2 mld USD. Z uwzględnieniem nakładów na rozwój i z pełnym wyposażeniem ta kwota jest dwukrotnie wyższa (w USD 2019 – blisko 4 mld). W latach 1987-2000 Northrop Grumman wyprodukował 21 B-2A.

Jeden z B-2A – AV-12 uległ całkowitemu zniszczeniu w 2008. W innym – AV-11 (Spirit of Washington), w lutym 2010 wybuchł pożar przedziału silnikowego. Naprawa samolotu trwała blisko 4 lata (B-2 wrócił do linii po pożarze, 2014-01-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.