Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny test Minutemana III

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 01 maja 2019

Air Force Global Strike Command przeprowadziło dziś w nocy test strategicznej rakiety balistycznej Minuteman III. Rakietę wystrzelono o 2:42 czasu lokalnego (9:42 UTC) z bazy Vandenberg w Kalifornii. Jej ćwiczebna głowica bojowa trafiła w cel oddalony o 6,75 tys. km, umieszczony na atolu Kwajalein na wyspach Marshalla na Pacyfiku.

Start strategicznej rakiety balistycznej Minuteman III z bazy Vandenberg w Kalifornii. 1 maja 2019, 2:42 czasu lokalnego / Zdjęcie: Vandenberg Air Force Base

W teście brali udział żołnierze z 90th Missile Wing, 576th Flight Test Squadron i 30th Space Wing. Test uznano za udany (Testy Minutemana III i Jarsa, 2019-02-06). Według AFGSC, potwierdził on gotowość rakiet Minuteman III do wykonania uderzenia atomowego, jeśli okazałoby się to potrzebne (Arsenał atomowy USA, 2019-05-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra