Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Katastrofa Cougara w Wenezueli

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 05 maja 2019

Wczoraj, o 9:40 czasu lokalnego, po starcie z bazy La Carlota-Gen. Francisco de Miranda pod Caracas, rozbił się śmigłowiec AS 532 Cougar wenezuelskich wojsk lotniczych. Miał lecieć do San Carlos de Cojedes. Na jego pokładzie znajdowało się 3 członków załogi i 4 wysokiej rangi oficerów – członków otoczenia prezydenta Nicolasa Maduro, który nadzorował w tym czasie manewry wojskowe Boliwariańskich Sił Zbrojnych (FANB) w stanie Cojedes z udziałem 5300 żołnierzy.

Śmigłowiec Eurocopter AS 532 Cougar należący do Aviación Militar Bolivariana / Zdjęcie: twitter

Z niewiadomych przyczyn śmigłowiec rozbił się. W jego poszukiwaniach brali udział funkcjonariusze Boliwariańskiej Gwardii Narodowej (GNB), Boliwariańskiej Policji Narodowej (PNB) i Ochrony Ludności gminy El Hatillo. Częściowo spalony wrak znaleziono w górzystym terenie w pobliżu w pobliżu sektora Oripoto w El Hatillo w stanie Miranda, ok. 300 m od anten El Volcan (10°25’05” N – 66°55’01” O).

Okazało się, że wszyscy, którzy lecieli śmigłowcem, zginęli. Ofiary katastrofy to My.Alexis Alejandro Ávila Guerrero (pilot), Cap. Carlos Eugenio Ramírez Dávila (2. pilot), My. Jacinto Alexander Rengifo Rodríguez (dowódca śmigłowca), Tcnel. Tomás Enrique Ortega Valero (dowódca lotu), Tcnel. Fernando Betancourt Ponte (pasażer), Cap. César Barreto Galán (pasażer), Cap. Felipe Amaya Villafran (pasażer).

Rozbity śmigłowiec to Eurocopter AS 532 Cougar nr rej. FA-59180 należący do Aviación Militar Bolivariana.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.