Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Vela zwodowany

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 07 maja 2019

W stoczni Mazagon Dock Shipbuilders Limited (MDL) w Mumbaju na zachodnim wybrzeżu Indii 6 maja odbyła się uroczystość wodowania konwencjonalnego okrętu podwodnego INS Vela (S53), typu Kalvari. Udział w ceremonii wzięli przedstawiciele dowództwa Bhāratīya Nau Senā (BNS, marynarki wojennej Indii) i członkowie załogi jednostki, a także pracownicy MDL.

INS Vela to czwarta jednostka typu Kalvari / Zdjęcie: MDL 

INS Vela to czwarta jednostka tego typu,  zbudowana w oparciu o projekt OP typu Scorpène, opracowany przez francuską grupę stoczniową DCNS. Docelowo BNS ma dysponować 6 OP typu Kalvari. Zwodowane poprzednio jednostki noszą nazwy INS Kalvari (S50), INS Karanj (S51, Przygotowania do testów INS Karanj, 2018-09-11) i INS Khanderi (S52). W najbliższych miesiącach INS Vela przejdzie prace wykończeniowe, a następnie rozpocznie serię prób morskich (Współpraca Naval Group z Royal IHC, 2019-02-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.