Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne AH-64E dla Kataru

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 maja 2019

Departament Stanu USA wydał zgodę na sprzedaż kolejnych 24 śmigłowców uderzeniowych Boeing AH-64E Guardian dla Kataru, za 3 mld USD.

Pierwszy z 24 AH-4E zamówionych w 2016 został oficjalne odebrany przez wojska lotnicze Kataru w marcu br. / Zdjęcie: Wojska lotnicze Kataru

Zgodnie z dokumentami opublikowanymi przez Agencję ds. Współpracy Obronnej i Bezpieczeństwa (DSCA), w ramach procedury FMS Katar może pozyskać oprócz wiropłatów 52 silniki T700-GE-701D (w tym 4 zapasowe), 26 układów celowniczych AN/ASQ-170 MTADS, 26 urządzeń obserwacyjnych AN/AAQ-11, 8 radarów kierowania ogniem AN/APG-78, 29 układów informujących o odpalonych pociskach rakietowych AN/AAR-57(V)7 i 58 układów nawigacyjnych EGI.

Katar zamierza nabyć także 2500 pocisków powietrze-powierzchnia Hellfire AGM-114R, 28 działek pokładowych M230 oraz nieujawnioną liczbę układów ostrzegających przed opromieniowaniem laserowym AN/AVR-2B i układów ostrzegających o opromieniowaniu wiązką radiolokacyjną AN/APR-39, okularowych wzmacniaczy obrazu AN/AVS-6, npr Hydra, 30-mm nabojów, radiostacji AN/ARC-231 i AN/ARC-201D, transponderów AN/APX-123, układów nawigacyjnych AN/ARN-153 oraz części zamienne, sprzęt pomocniczy, sprzęt szkoleniowy i inne usługi wsparcia logistycznego.

Pierwszy z 24 AH-4E zamówionych w 2016 został oficjalne odebrany przez wojska lotnicze Kataru w marcu br. Dostawy śmigłowców mają zakończyć się w maju 2020. W ramach kontraktu Amerykanie zobowiązali się do przeszkolenia 70 pilotów i 100 oficerów i żołnierzy personelu obsługowego (Katar kupuje AH-64E, 2016-06-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.