Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

12 Reostat-1 dla WDW

Przemysł zbrojeniowy, Wojska specjalne, 14 maja 2019

Holding Radioelektronika (część Rostechu) dostarczył Wojskom powietrzno-desantowym (WDW) FR 12 nowych mobilnych punktów rozpoznania i kierowania ogniem Reostat-1. Pojazdy zostały wyprodukowane przez Riazanskij Radiozawod, wchodzący w skład koncernu Sozwiezdie z holdingu Radioelektronika. Zakłady z Riazania w 2018 wygrały przetarg ogłoszony przez MO FR. Wcześniej były znane m.in. z produkcji wozów dowódczo-sztabowych BMD-1KSz-A i BMD-2.

Mobilny punkt rozpoznania i kierowania ogniem Reostat-1 podczas pokazów Armia-2018 / Zdjęcie: sdelanounas.ru

Do końca 2019 Riazanskij Radiozawod ma dostarczyć jeszcze 12 Reostat-1. Producent twierdzi, że odbiorca jest zadowolony z jakości tych pojazdów. Liczy więc na kolejne zamówienia.

Reostat-1 to punkt rozpoznania i kierowania ogniem baterii (dywizjonu) artylerii samobieżnej WDW. Skonstruowano go na bazie BTR-D. Dostarcza dane o położeniu celów i celności ognia, automatycznie wyliczając niezbędne poprawki. Może operować o każdej porze doby i w dowolnych warunkach atmosferycznych. Łączność z innymi komponentami jednostki zapewniają m.in. radiostacje R-168-100U-2 i R-168-5UN-2. Dane o sytuacji bojowej mogą być prezentowane m.in. na tabletach.

Pierwotna wersja kompleksu – 1W119 Reostat powstała w czasach ZSRS. W pododdziałach WDW służyła przede wszystkim do kierowania ogniem haubic samobieżnych 2S9 Nona-S różnych odmian. Wiadomo nieoficjalnie, że w 1991 na europejskim obszarze ZSRS użytkowano ponad 60 1W119. Ponad 30 z nich zostało niedawno zmodernizowanych z użyciem nowoczesnych komponentów elektronicznych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.