Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

6 Su-57 z samolotem Putina

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 15 maja 2019

Wczoraj prezydent FR Władimir Putin poleciał do 929. Państwowego ośrodka lotniczo-badawczego (GLIC) MO FR im. W.P. Czkałowa w Achtubińsku. Na jego spotkanie wystartowało 6 myśliwców nowej generacji Su-57. Towarzyszyły one prezydenckiemu samolotowi aż do lądowania.

Samolot Ił-96 przewożący prezydenta FR Władimira Putina i sześć towarzyszących mu myśliwców nowej generacji Su-57 w locie nad Achtubińskiem, 14 maja 2019 / Zdjęcie: MO FR

Później Putin spotkał się z pilotami testującymi w Achtubińsku nowe myśliwce. Jeden z nich poinformował, że na Su-57 wykonał już ponad 100 lotów. Rosyjskie media podkreślają, że piloci nie chcieli publicznie wypowiadać się na temat możliwości myśliwca, zasłaniając się trwającymi jeszcze testami.

Na płycie lotniska rosyjskiemu prezydentowi zaprezentowano wiele typów sprzętu testowanego obecnie z udziałem specjalistów z GLIC. Był wśród nich rakietowy kompleks hipersoniczny Kinżał podwieszony pod myśliwcem MiG-31K, nowy kompleks obrony powietrznej S-350 Witjaź, bsl Ochotnik-B i Forpost-R, a także zautomatyzowany kompleks dowodzenia Fundamient-M.

Po prezentacji odbyło się tajne spotkanie ze specjalistami GLIC i instytucji współpracujących z ośrodkiem. Media podkreślają, że odbyło się ono w warunkach specjalnego zabezpieczenia, z wykorzystaniem urządzeń wre rozmieszczonych wokół budynku, w którym rozmawiano.

Z Achtubińska prezydent Putin poleciał do Soczi, na spotkanie z sekretarzem stanu USA, Mike Pompeo.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.