Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Great Dane będą użytkować E-Jety

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 16 maja 2019

Embraer ujawnił, że najnowszym użytkownikiem samolotów rodziny E-Jets będą linie Great Dane. Duński przewoźnik, którego bazą jest port lotniczy Aalborg, rozpocznie działalność w czerwcu. Jego flota będzie początkowo składać się z 2 Embraerów E195, kupionych od Stobart Air.

E195 w barwach Great Dane Airlines / Zdjęcie: Embraer

Oprócz usług czarterowych duńskie linie będą obsługiwały połączenia do Chanii, Majorki, Warny i na Rodos. Następnie do siatki połączeń dołączą Dublin, Edynburg i Nicea.

Thomas Møller, założyciel i dyrektor naczelny Great Dane Airlines, powiedział: Naszą misją jest zapewnienie komunikacji lotniczej tak bardzo potrzebnej północnej Jutlandii. Dotychczas było to niemożliwe, ponieważ te popularne trasy są zbyt rzadko uczęszczane, aby mogły na nich opłacalnie operować duże samoloty wąskokadłubowe. Doświadczenie Embraer w operacjach regionalnych i wspólne ukierunkowanie na optymalny dobór samolotów sprawiają, że E-Jety są idealnym rozwiązaniem do rozwijania tych tras.

Samoloty komunikacji regionalnej Embraera zostały specjalnie zaprojektowane, aby wspomagać rozwój nowych tras i rynków. Embraer ma zaszczyt powitać Great Dane Airlines w coraz większej liczbie operatorów E-Jetów – dodał wiceprezes Embraer Commercial Aviation ds. Europy, Rosji i Azji Środkowej Martyn Holmes.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.