Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przebudowa doku do remontu Kuzniecowa

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 17 maja 2019

Alieksiej Rachmanow, szef rosyjskiej Zjednoczonej Korporacji Stoczniowej (OSK) poinformował, że koszt naprawy pokładu startowego krążownika lotniczego Kuzniecow, który w nocy z 29 na 30 października 2018 został uszkodzony, kiedy zatonął dok pływający PD-50, a jego dźwig spadł na okręt, szacuje na 70 mln rubli (ok. 4 mln USD).

Tak miało to wyglądać wedle pierwotnego scenariusza z 2018 – Kuzniecow w pływającym doku, z którego miał wyjść po remoncie latem-jesienią 2019... / Zdjęcie: OSK

Po wyeliminowaniu do tej pory używanego do remontów jednostki doku PD-50, OSK zdecydowała się na przebudowę dla dokonania planowanego remontu Kuzniecowa innego doku – suchego nr 35 stoczni remontowej w północnym Murmańsku. Według rzecznika OSK, prace przy nim już ruszyły. W związku z tym OSK przewiduje zakończenie planowanego od dawna wszechstronnego remontu jednostki w 2021, rok później niż pierwotnie zakładano. W 2020 Kuzniecow ma trafić do przebudowanego doku nr 35.

Rosjanie podają, że nie zmieniły się priorytety remontowe Kuzniecowa – przede wszystkim zostanie on wyposażony w nową siłownię i nowy system napędowy (nowe kotły, pompy i cały układ rurociągów związany z wymianą ciepła). Jednostka otrzyma również nowoczesne wyposażenie do prowadzenia operacji lotniczych, w tym nowy system kontroli lotów i zarządzania operacjami lotniczymi, a także nowy system dozoru obszaru powietrznego i klasyfikacji celów. A co najważniejsze – zostanie wzmocniona obrona przeciwlotnicza, m.in. poprzez instalację morskiej odmiany systemu Pancir-M.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.