Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przebudowa doku do remontu Kuzniecowa

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 17 maja 2019

Alieksiej Rachmanow, szef rosyjskiej Zjednoczonej Korporacji Stoczniowej (OSK) poinformował, że koszt naprawy pokładu startowego krążownika lotniczego Kuzniecow, który w nocy z 29 na 30 października 2018 został uszkodzony, kiedy zatonął dok pływający PD-50, a jego dźwig spadł na okręt, szacuje na 70 mln rubli (ok. 4 mln USD).

Tak miało to wyglądać wedle pierwotnego scenariusza z 2018 – Kuzniecow w pływającym doku, z którego miał wyjść po remoncie latem-jesienią 2019... / Zdjęcie: OSK

Po wyeliminowaniu do tej pory używanego do remontów jednostki doku PD-50, OSK zdecydowała się na przebudowę dla dokonania planowanego remontu Kuzniecowa innego doku – suchego nr 35 stoczni remontowej w północnym Murmańsku. Według rzecznika OSK, prace przy nim już ruszyły. W związku z tym OSK przewiduje zakończenie planowanego od dawna wszechstronnego remontu jednostki w 2021, rok później niż pierwotnie zakładano. W 2020 Kuzniecow ma trafić do przebudowanego doku nr 35.

Rosjanie podają, że nie zmieniły się priorytety remontowe Kuzniecowa – przede wszystkim zostanie on wyposażony w nową siłownię i nowy system napędowy (nowe kotły, pompy i cały układ rurociągów związany z wymianą ciepła). Jednostka otrzyma również nowoczesne wyposażenie do prowadzenia operacji lotniczych, w tym nowy system kontroli lotów i zarządzania operacjami lotniczymi, a także nowy system dozoru obszaru powietrznego i klasyfikacji celów. A co najważniejsze – zostanie wzmocniona obrona przeciwlotnicza, m.in. poprzez instalację morskiej odmiany systemu Pancir-M.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.