Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ukraiński eksport wg ONZ

Publikacje, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 19 maja 2019

ONZ opublikowała dane dotyczące obrotu bronią i sprzętem wojskowym za 2018, przekazane do Rejestru zbrojeń konwencjonalnych (UN Register of Conventional Arms, UNROCA) przez Ukrainę. Z publikacji wynika, że Ukraina dostarczyła Tajlandii 13 czołgów podstawowych Opłot i 2 wozy wsparcia technicznego BREM Atlet. Algieria odebrała 9 kpr powietrze-powietrze R-27R1, a Kazachstan 6 R-27ER1. Z kolei do Arabii Saudyjskiej trafiło 950 przeciwpancernych pocisków kierowanych Skif i Korsar.

Ukraina w 2018 eksportowała też broń strzelecką. Pistolety i rewolwery dostarczała USA (1), Turcji (200) i Malezji (1). Z kolei karabiny trafiały do Mongolii (20) i USA (3200). Odbiorcą tych ostatnich było przedsiębiorstwo USA Tactical. 3200 karabinów wz. 1891/30 (Mosina) kal. 7,62 mm kosztowało 409 600 USD. Do USA trafiło też 1868 karabinków maszynowych.

W raporcie mowa jest także o reeksporcie z Czech. Dotyczyły one 177 wkm DSzK kal. 12,7 mm. Karabiny trafiły ostatecznie do USA.

Wśród broni importowanej przez Ukrainę znalazło się 50 wozów opancerzonych BMP-1AK z Cypru i 9 wozów MT-LB z Polski, a także 40 haubic 2S1 kal. 122 mm z Czech. BMP-1 i 2S1 trafiły na Ukrainę za pośrednictwem czeskiej Excalibur Army (te pierwsze z udziałem polskiego Wtórplastu).

Ukraina kupowała też pistolety i rewolwery – 625 z ChRL i 616 z USA, a także karabiny – 121 z USA. Sprowadziła też 171 karabinów automatycznych z USA. Z Polski kupiła zaś 100 granatników podlufowych GP-25/GP-30.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.