Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy pojazdów bezzałogowych w USA

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 19 maja 2019

W ubiegłym tygodniu w Texas A&M Rellis Campus odbyły się testy bezzałogowych pojazdów oferowanych US Army. Sześciu producentów na 2 tys. akrów demonstrowało możliwości autonomicznych pojazdów w warunkach terenowych i miejskich. Wojskowi obserwowali testy, by lepiej formułować wymagania wobec urządzeń, które będą chcieli kupować w przyszłości.

Autonomiczne bojowe pojazdy bezzałogowe uczestniczące w testach w Texas A&M Rellis Campus, zorganizowanych przez Army Futures Command / Zdjęcia: Texas A&M University

Każdy pojazd musiał pokonać miejski tor przeszkód, symulujący zurbanizowane środowisko walki. Później pojazdy poruszały się po niewielkiej skalnej ścianie i w głębokim błocie. Pojazdy musiały podróżować w terenie i na drogach utwardzonych z prędkością ponad 100 km/h, przewożąc ładunek o masie blisko 500 kg. Pojazdy musiały działać poza zasięgiem wzroku w każdych warunkach pogodowych.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez nowo utworzony Army Futures Command z siedzibą w Austin. Bezzałogowe pojazdy bojowe są jednym z najważniejszych priorytetów dowództwa. US Army podkreśla jednak, że pojazdy autonomiczne nie zostaną raczej wprowadzone do jednostek bojowych przed 2024.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.