Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Certyfikat EASA dla TBM 940

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 23 maja 2019

Najnowszy samolot dyspozycyjny Dahera – turbośmigłowy TBM 940 – otrzymał Certyfikat Typu Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Zatwierdzenie zdatności do lotu nastąpiło zaledwie dwa miesiące po oficjalnej premierze samolotu.

Daher zdobył zamówienia na 25 TBM 940 / Zdjęcie: Daher

Dotychczas Daher zdobył zamówienia na 25 TBM 940. Pierwsze seryjne samoloty trafią do użytkowników w Europie i Azji. Klienci z innych kontynentów, zwłaszcza Ameryki Północnej, będą mogli odbierać TBM 940 po wydaniu Certyfikatu Typu przez amerykańską Federalną Administrację Lotnictwa (FAA).

Jesteśmy wdzięczni EASA za szybki proces certyfikacji po ciężkiej pracy naszych zespołów. Władze europejskie uważają, że priorytetem jest zapewnienie pilotowi bezpieczeństwa – skomentował Nicolas Chabbert, starszy wiceprezes działu samolotów biznesowych Dahera.

Jesteśmy dumni z tego, że opracowaliśmy samolot, który łączy w sobie moc, bezpieczeństwo i komfort – bazując na innowacjach Dahera w celu ciągłego doskonalenia rodziny szybkich samolotów turbośmigłowych TBM. Pozytywne opinie nabywców TBM 940 podkreślają, że jesteśmy na właściwej drodze – dodał Nicolas Chabbert (TBM 940 – nowy samolot Dahera , 2019-03-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.