Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Średnie samoloty transportowe dla SP

Lotnictwo wojskowe, 24 maja 2019

Inspektorat Uzbrojenia MON ogłosił rozpoczęcie dialogu technicznego, którego celem jest pozyskanie informacji niezbędnych do przygotowania opisu zamówienia średnich samolotów transportowych (kryptonim Drop).

W ramach projektu Drop IU MON chce najprawdopodobniej pozyskać następców używanych przez Siły Powietrzne od dekady przestarzałych samolotów transportowych C-130 Hercules, które mają zostać wycofane za kilka lat / Zdjęcie: Bartosz Głowacki  

W ramach dialogu technicznego wojsko zamierza ocenić: zasięg, prędkość przelotową, zdolność do operowania w różnych warunkach pogodowych, zdolność do przenoszenia i zrzutu personelu i ładunków. Ocenie poddane zostaną także pokładowe urządzenia nawigacyjne, łączności i identyfikacji, układy ochrony biernej i zdolność do pobierania paliwa w powietrzu. IU MON chce też oszacować koszty pozyskania, eksploatacji i wycofania samolotów, ramy czasowe zakupu oraz wsparcie logistyczne i szkoleniowe.

Zgłoszenia uczestnictwa w dialogu technicznym można składać do 30 czerwca. Dialog ma zostać przeprowadzony od sierpnia 2019 do kwietnia 2020. Termin ten może ulec wydłużeniu, jeżeli cele dialogu nie zostaną określone.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.