Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szkolne strzelania MELLS

Wojska lądowe, 03 czerwca 2019

Rafael poinformował, że żołnierze Heer (wojsk lądowych Niemieckiej Republiki Federalnej) przeprowadzili coroczne szkolne strzelania przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike LR, oznaczonych przez naszych zachodnich sąsiadów jako MELLS (Mehrrollenfähiges Leichtes Lenkflugkörper-System).

Podczas szkolenia niemieccy żołnierze odpalili 54 pociski / Zdjęcie: Rafael 

Strzelania wykonywano na poligonie w Niemczech w niesprzyjających warunkach pogodowych. W ich trakcie wystrzelono 54 pociski z nowych wyrzutni z zespołem kierującym ICLU (Integrated Control Launch Unit), która umożliwia wykrywanie celów znajdujących się w bardzo dużej odległości i jest przystosowana do działań sieciocentrycznych.

Niemieccy żołnierze szkolili się w działaniu podczas złożonych scenariuszy, obejmujących m.in. strzelania do celów znajdujących się za osłoną, zmianę celu po odpaleniu pocisku, strzelania nocne z użyciem celowników termowizyjnych i strzelanie w dzień podczas intensywnych opadów deszczu i silnych wiatrów. Jak podaje producent, wszystkie 54 pociski trafiły w cel.


Drukuj Góra