Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Polskie zwycięstwo we Włoszech

Modelarstwo, 05 czerwca 2019

Dwaj polscy modelarze, Andrzej Ziober i Przemysław Litewka, uczestniczyli w tegorocznej edycji włoskiego konkursu modelarskiego, który odbył się w dniach 1-2 czerwca w miejscowości Verbania, położonej nad jeziorem Maggiore. Konkurs miał charakter międzynarodowy. Obaj Polacy startowali w kategorii modeli lotniczych, obsadzonej przez około 100 modeli podzielonych na dwie klasy – standard i master (osobno modele w 1:72 i razem 1:48, 1:35, 1:32).

Pamiątkowe zdjęcie z wręczenia głównej nagrody konkursowej / Zdjęcie: Przemysław Litewka 

Modele Airco DH.9 w 1:32 i RAF BE.2c w 1:72 autorstwa Przemysława Litewki zdobyły złote medale. Andrzejowi Zioberowi przyznano główną nagrodą konkursu, Best of Show, za model polskiego śmigłowca Mi-6. Ta cenna nagroda przywieziona z Verbanii jest ósmym tego rodzaju wyróżnieniem dla tego modelu. Ma on już na koncie starty nie tylko w Europie (Włochy, Wielka Brytania, Hiszpania), ale także w Republice Południowej Afryki, w Japonii, w Chinach i w Kanadzie oraz w Meksyku – zakończone nie tylko zwycięstwem w swojej klasie, ale także zdobyciem nagrody głównej.

Andrzej Ziober modelem Mi-6 uczestniczy w konkursach od 2014 (pierwszy start miał miejsce w Monza i zakończył się zdobyciem pierwszego Best of show). Jego budowa zajęła tysiące godzin pracy na przestrzeni 6 lat.
GaleriaDrukuj Góra