Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Towarowy Dragon wodował

Astronautyka, 05 czerwca 2019

Amerykański kosmiczny statek transportowy SpaceX Dragon CRS odłączył się od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej 3 maja o 12:01 EDT (16:01 UTC). Uruchomienie silników odsunęło pojazd od stacji, a 14:56 zaczął on opuszczać orbitę. O 17:48 Cargo Dragon wodował w Pacyfiku, ok. 330 km na południowy zachód od Long Beach w Kalifornii. W ten sposób zakończyła się 17. misja satelity tego typu na rzecz NASA.

Kapsuła Dragon CRS odłącza się od ISS / Zdjęcie: NASA

Na pokładzie satelity na Ziemię powróciły blisko 2 t ładunku z MKS. Są wśród nich efekty eksperymentów naukowych prowadzonych na Stacji. Dragon CRS (Commercial Resupply Services) jest pojazdem wielokrotnego użytku. Ta sama kapsuła – C113 była już użyta w sierpniu 2017.

W ramach misji SpX-17 kapsuła Dragon została wystrzelona w kierunku MSK 4 maja 2019 przy użyciu rakiety nośnej SpaceX Falcon 9 z Space Launch Complex 40 w Cape Canaveral Air Force Station na Florydzie. Ze stacją połączyła się 2 doby później. Pojazd przewiózł na nią ok. 2,5 ładunku.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.