Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Air France rezygnują z plastiku

Lotnictwo cywilne, 11 czerwca 2019

Linie lotnicze Air France podjęły decyzję o całkowitym wycofaniu jednorazowych plastikowych naczyń i sztućców podczas wszystkich swoich lotów i zastąpienia ich biodegradowalnymi zamiennikami z biomasy. Podczas tegorocznego Światowego Dnia Ochrony Środowiska (5 czerwca)miał miejsce pierwszy, wolny od plastiku, lot narodowego przewoźnika Francji. Fakt, że linia zrezygnowała z jednorazowej, plastikowej zastawy oznacza, że tylko do końca tego roku, do śmieci nie trafi 210 mln zużytych kubków, sztućców, mieszadełek, itp.

Dzięki nowej inicjatywie do końca tego roku, do śmieci nie trafi 210 milionów zużytych kubków, sztućców, czy mieszadełek używanych przez pasażerów francuskiego towarzystwa / Zdjęcie: Air France

W tegoroczny Światowy Dzień Ochrony Środowiska pasażerom lotu Air France z Paryża do Detroit, na pokładzie Boeinga 787-9 Dreamliner, po raz pierwszy zaoferowano poczęstunek na biodegradowalnej zastawie, rezygnując tym samym z używania plastikowych, jednorazowych naczyń. Pokazowy wolny od plastiku lot Air France to początek nowej, proekologicznej polityki przewoźnika o całkowitym zastąpieniu naczyń wykonanych z plastiku – biodegradowalnymi zamiennikami, które spełniają najwyższe standardy linii w zakresie zdrowia i jakości.

Do końca tego roku linia wyeliminuje 1300 t plastiku jednorazowego użytku, co odpowiada: 100 mln plastikowych kubków, które zastąpią kubki papierowe; 85 mln plastikowych sztućców, które zostaną wymienione na produkty z biomasy i będą posiadały ekologiczne opakowanie; 25 mln plastikowych mieszadełek, które będą teraz wykonane z drewna (Hi Fly latają bez plastiku , 2019-01-02).

Ponadto, od 2015 Air France nie oferuje swoim pasażerom plastikowych słomek do napojów, a od listopada 2018 jeden z dwóch posiłków na rejsach dalekiego zasięgu, jest podawany nie na tradycyjnej zastawie, ale w formie na wynos – w ekologicznej torbie BON APPETIT.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.