Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Włochy kupują kolejne M-345

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 13 czerwca 2019

Rząd Włoch podpisał umowę ze spółką Leonardo w sprawie zakupu 13 kolejnych samolotów szkolenia zaawansowanego M-345 HET (High Efficiency Trainer). Wartość porozumienia, obejmującego dostawę urządzeń szkoleniowych i obsługi naziemnej i wsparcie logistyczne przez 5 lat to 300 mln euro.

Dotychczas włoski koncern zdobył zamówienia na 18 M-345 / Zdjęcie: Leonardo  

Poprzednio producent zdobył zamówienie na 5 M-345 od rodzimych Aeronautica Militare (wojsk lotniczych Włoch), które mają odbierać je od początku 2020. Miejscem ich stacjonowania będzie baza Lecce-Galatina, gdzie prowadzone jest szkolenie pilotów wielozadaniowych samolotów bojowych, z użyciem m.in. 18 samolotów M-346 Master.

Docelowo rząd w Rzymie zamierza zakupić 45 M-345 (oznaczonych jako T-345A), które mają zastąpić część ze 137 MB-339, eksploatowanych od 1982, w tym samoloty zespołu akrobacyjnego Frecce Tricolori. Jest to także jeden z elementów planu utworzenia w bazie Lecce-Galatina międzynarodowego centrum szkolenia pilotów wojskowych (Oblot seryjnego M-345, 2018-12-24, FIA 2018: Centrum szkolenia Leonardo, 2018-07-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.