Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

300. Cessna Citation CJ4

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 03 lipca 2019

Koncern Textron Aviation dostarczył 300. samolot odrzutowy klasy biznes Cessna Citation CJ4. Jubileuszowy egzemplarz został przekazany 27 czerwca przedstawicielowi spółki McNeilus Steel, która od 2016 posiadała współdzieloną Cessnę Citation CJ1+.

Dyrektor McNelius Steel Levi McNelius (z prawej) odbiera od wiceprezesa Textron Aviation Steve Sperley kluczyki do 300. Cessny Citation CJ4 / Zdjęcie: Textron Aviation

Model Citation CJ4 wszedł na rynek 9 lat temu i od tego czasu pozostaje jednym z najlepszych odrzutowców biznesowych Cessny. W 2017 dostarczono 23 samoloty tego modelu, w 2018 – 29, a w pierwszym kwartale roku bieżącego – sześć. Cena Citation CJ4 to 9,6 mln USD.

Zatwierdzony do wykonywania lotów z załogą jednoosobową CJ4 napędzany jest dwoma silnikami Williams International FJ44-4A, które umożliwiają mu rozwinięcie prędkości przelotowej 830 km/h. Zasięg maksymalny 9-miejscowego samolotu to 3567 km (2000. Cessna CJ, 2017-06-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.