Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wstępna zdolność operacyjna MQ-8C

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 09 lipca 2019

Marynarka wojenna USA zadeklarowała 28 czerwca wstępną zdolność operacyjną bezzałogowych śmigłowców MQ-8C Fire Scout. Konstrukcja ta została oparta na śmigłowcu Bell 407. Charakteryzuje się on długotrwałością lotu wynoszącą 12 h, udźwigiem 318 kg i zasięgiem 278 km.

US Navy zamówiła 38 bezzałogowców MQ-8C Fire Scout / Zdjęcie: US Navy

Przedseryjne MQ-8C wykonały dotychczas w trakcie prób ponad 700 lotów, trwających łącznie ponad 1500 h. W ciągu najbliższych kilku lat Northrop Grumman będzie kontynuować dostawy seryjnych MQ-8C dla US Navy, która zamówiła łącznie 38 bezzałogowców tego typu.

MQ-8C będzie wyposażony w ulepszony radar Leonardo Osprey 30 z anteną fazowaną, umożliwiający m.in. wykrywanie pogody i wskazywanie celów powietrznych i naziemnych. Pierwsze MQ-8C mają zostać dostarczone US Navy w roku budżetowym 2021 i będą operować z pokładów jednostek klasy Littoral Combat Ship (LCS). Mniejsze MQ-8B, zbudowane na bazie śmigłowca Schweizer 330, są już w wyposażeniu LCS ze składu 5. i 7. Floty (MQ-8C na LCS, 2017-04-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.