Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Portugalia kupiła KC-390

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 12 lipca 2019

Portugalia stała się pierwszym eksportowym nabywcą samolotów transportowych Embraer KC-390. Rząd w Lizbonie podpisał w tej sprawie umowę wczoraj, 11 lipca.

Portugalia stała się pierwszym eksportowym nabywcą KC-390 / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Na mocy porozumienia Força Aérea Portuguesa (FAP, wojska lotnicze Portugalii) pozyskają 5 KC-390 i symulator lotu. Umowa wartości 827 mln euro, obejmuje także szkolenie personelu i wsparcie logistyczne.

Pierwszy KC-390 ma zostać przekazany Portugalczykom w lutym 2023, a kolejne będą dostarczane po jednym rocznie, do lutego 2027. Força Aérea Portuguesa dysponują obecnie 4 C-130H/H-30 (liczących od 27 do 41 lat) i 12 C295 (7 transportowymi i 5 morskimi).

W 3. kw. br. pierwsze seryjne KC-390 trafią do Força Aérea Brasileira (wojsk lotniczych Brazylii, Próby KC-390 w USA, 2019-06-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.