Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

W Niemczech rozbił się Jodel DR.1050

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 21 lipca 2019

Wczoraj tuż przed 13:00 czasu lokalnego na lotnisku Bruchsal w Badenii-Wirtembergii w Niemczech lądował lekki samolot Jodel DR.1050. Na jego pokładzie znajdowały się 3 osoby. Lądowanie się nie powiodło i pilot prawdopodobnie odchodził na drugi krąg. Wówczas samolot uderzył w ścianę sklepu budowlanego BaumarkstBauhaus.

Wrak samolotu Jodel DR.1050, który rozbił się o ścianę marketu budowlanego / Zdjęcie: StN_News

Gdy na miejsce katastrofy dotarli ratownicy i policja, okazało się, że wszyscy lecący samolotem zginęli na miejscu. Na ziemi, w tym w markecie, nikomu nic się nie stało. Załoga sklepu sprawnie ewakuowała klientów.

Ofiary katastrofy to obywatele Niemiec. Zginął 80-letni mężczyzna, prawdopodobnie pilot, jego 60-letnia partnerka i ich 32-letni syn. Według dostępnych informacji, samolot leciał z Olpe w Nadrenii Północnej-Westfalii do Dachau w Bawarii.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy.

Zdjęcie samolotu Jodel DR.1050 zn. rej. D-ETOI, nazywanego Je rêve DE TOI – Marzę o Tobie, wykonane w 1999 / Zdjęcie: aviator.nl

Rozbity samolot to Jodel DR.1050 Ambassadeur, zn. rej. D-ETOI (nazywany Je rêve DE TOI), nr ser. 483. Został wyprodukowany przez francuską SAN (Societé Aeronautique Normande). Był własnością prywatną.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.