Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Argentyna kupi FA-50?

Lotnictwo wojskowe, 23 lipca 2019

Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji Fuerza Aérea Argentina (FAA, wojska lotnicze Argentyny) pozyskają 10 południowokoreańskich samolotów uderzeniowych KAI FA-50, wraz z symulatorem lotu i pakietem uzbrojenia. Całość ma kosztować 200 mln USD, płatne w ratach przez 10 lat.

Wojska lotnicze Argentyny mają pozyskać 10 FA-50, z symulatorem lotu i pakietem uzbrojenia / Zdjęcie: KAI

Umowa ma zostać sfinalizowana w niedalekiej przyszłości, jednak mówi się o możliwości przesunięcia terminu ze względu na październikowe wybory prezydenckie. Wcześniej argentyńskie media wspominały o możliwości dostarczenia dwóch pierwszych FA-50 przed końcem br., a pozostałych – w 2020.

Nowe nabytki mają zastąpić w FAA wysłużone A-4AR Fightinghawki. Obecnie zdatnych do lotu jest zaledwie kilka samolotów tego typu, wchodzących w skład Grupo 5 de Caza słynnej z wojny falklandzkiej V Brigada Aerea stacjonującej w bazie Villa Reynolds w prowincji San Luis (FAA przeciwko handlarzom narkotyków , 2016-02-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.