Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Test Arrow 3 na Alasce

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 lipca 2019

Ministerstwo Obrony Izraela poinformowało, że na Alasce został przetestowany system przeciwrakietowy Arrow 3. Flight Test Arrow – 01 w ramach ćwiczenia Citron Tree przeprowadziła Israel Missiel Defense Organization i amerykańska Missile Defense Agency. Celem testu było sprawdzenie systemu w warunkach niemożliwych do uzyskania na terytorium Izraela. Test obserwował m.in. ambasador Izraela w USA, Ron Dermer.

Wyrzutnia systemu Arrrow 3 opuszcza ładownię samolotu transportowego An-124-100M-150 / Zdjęcie: via MDA – IMDO

Część komponentów systemu Arrow 3 dostarczył na Alaskę z Izraela samolot transportowy ukraińskiego GP Antonow –  An-124-100M-150. Pozostałe dotarły na Alaskę drogą morską, w kontenerach i na przyczepach samochodowych. W teście wykorzystano też amerykański radiolokator AN-TPY-2 – taki, jaki stacjonuje w Izraelu.

Pocisk systemu Arrow 3 startuje z wyrzutni umieszczonej w amerykańskim Pacific Spaceport Complex w Kodiak na Alasce / Zdjęcie: via MDA – IMDO

Przed wystrzeleniem pocisku wykonano serię testów naziemnych. Ostateczny test zakończył się powodzeniem. Pocisk systemu Arrow 3 trafił cel ćwiczebny poza gęstymi warstwami atmosfery.

Ułamek sekundy przed trafieniem pocisku systemu Arrow 3 w cel ćwiczebny nad Alaską / Zdjęcie: via MDA – IMDO

System Arrow 3, wraz z systemami Iron Dome, David's Sling i Arrow 2, jest częścią wielowarstwowej tarczy przeciwrakietowej nad Izraelem. Tarcza ma bronić przed rakietami balistycznymi wystrzeliwanymi ze Strefy Gazy i Libanu. Opracowany przez Israel Aerospace Industries (IAI) i amerykańskiego Boeinga Arrow 3 ma w szczególności chronić przed irańskimi rakietami dalekiego zasięgu, w tym testowaną niedawno Shahab-3 o zasięgu ponad 1000 km. Arrow 3 został uznany za operacyjny w styczniu 2017.

Poprzedni test systemu Arrow 3 został przeprowadzony w lutym 2018 w Izraelu. Także wówczas celem była głowica rakiety balistycznej poza atmosferą. Test, wczesniej kilka razy odkładany ze względu na problemy z transmisją danych, został uznany za udany.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.