Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AH-64 już w Indiach

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 lipca 2019

Do bazy lotniczej Hindan znajdującej się w Ghaziabad w pobliżu New Delhi 27 lipca przybył samolot transportowy An-224, w ładowni którego znajdowały się 4 śmigłowce uderzeniowe AH-64E Apache Guardian, przeznaczone dla Bharatiya Vayu Sena (BVS, wojsk lotniczych Indii).

Pierwsze AH-64E przeznaczone dla BVS dotarły do kraju 27 lipca / Zdjęcie: NTV

Wśród dostarczonych wiropłatów znalazł się też pierwszy AH-64E, którego uroczysty odbiór odbył się 10 maja w zakładach Boeinga w Mesa w Arizonie. W przyszłym tygodniu do Indii mają dotrzeć kolejne 4 Guardiany.

Po zabudowaniu wirników nośnych i testach odbiorczych śmigłowce zostaną przeniesione do bazy lotniczej Pathankot znajdującej się niedaleko granicy z Pakistanem. Tam wejdą w skład do 125. eskadry śmigłowców uderzeniowych Gladiators, zastępując eksploatowane obecnie rosyjskie Mi-35.

Indie zamówiły 22 AH-64E. Ich dostawy mają zakończyć się w marcu 2020. Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji Guardiany mają też trafić do eskadry stacjonującej w bazie lotniczej Jorhat (Pierwszy Apache dla Indii, 2019-05-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.