Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Agile Spirit 2019

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 29 lipca 2019

27 lipca rozpoczęły się w Gruzji największe międzynarodowe ćwiczenia wojskowe Agile Spirit 2019. Bierze w nich udział ponad 3000 żołnierzy z 14 państw NATO oraz państw partnerskich.

Ćwiczenia Agile Spirit odbywają się cyklicznie co roku od 2011 / Zdjęcie: MO Gruzji

Jak zakomunikowało gruzińskie Ministerstwo Obrony ćwiczenia mają służyć wzmocnieniu możliwości rodzimych sił zbrojnych, poprawić interoperacyjność z siłami zbrojnymi państw NATO, budować międzynarodowe partnerstwo i zapewnić bezpieczeństwo w regionie Morza Czarnego. Same ćwiczenia mają dotyczyć różnych scenariuszy i poddawać ćwiczących zróżnicowanym wyzwaniom. Obok pododdziałów w polu ćwiczenia obejmują także sztabowe gry wojenne.

US Army skierowała na ćwiczenia transportery Stryker w różnych wariantach, samochody HMMWV, ciężarówki HEMTT i LMTV. Ponadto używany jest samolot C-130H w konfiguracji ewakuacji medycznej. Udział w ćwiczeniach bierze 1500 żołnierzy z USA, 1500 z Gruzji oraz łącznie 350 z pozostałych państw. Wśród uczestników znajduje się Belgia, Bułgaria, Grecja, Litwa, Łotwa, Czarnogóra, Norwegia, Polska, Rumunia Turcja, Ukraina, Wielka Brytania.

Ćwiczenia odbywają się na trzech poligonach. Jeden z nich, Vaziani, znajduje się 90 km od granicy z Federacją Rosyjską.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.