Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa King Aira w Pakistanie

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 30 lipca 2019

Dziś krótko po północy samolot King Air 350 korpusu lotnictwa armii pakistańskiej wykonywał rutynowy lot szkolny po starcie z bazy Nur Khan w Pendżabie. Na jego pokładzie znajdowało się 5 żołnierzy, w tym 2 pilotów. Około 2:00 utracono z nim kontakt. Okazało się, że samolot spadł na budynki mieszkalne w pobliżu Mora Kalu (10 km na południe od bazy) w dzielnicy mieszkalnej Rawalpindi. Na miejscu upadku wybuchł gwałtowny pożar.

Gdy na miejsce katastrofy dotarli ratownicy (po 6 minutach od upadku) okazało się, że wszyscy lecący samolotem zginęli na miejscu. To ppłk Saqiba (pilot), ppłk Waseem (pilot), Naib Subedar Afzal, Havaldar Ibne Ameen i Havaldar Rehmat.

Kilkanaście osób zginęło też na ziemi. Większość była ofiarami pożaru. Wśród ofiar są 4 kobiety i 6 dzieci.

Początkowo łączną liczbę ofiar katastrofy oceniano na 17. Wiele osób było jednak poważnie rannych, a część znajdowała się w stanie krytycznym. Późnej zmarły jeszcze 2 osoby. Ze względu na stan zwłok, niektóre z ofiar trzeba będzie rozpoznawać na podstawie badań DNA.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Wiadomo, że przed upadkiem na domy samolot leciał na małej wysokości.

Dogasający pożar budynków w Rawalpindi, na które spadł samolot King Air armii Pakistanu

Spłonęło co najmniej 5 domów. Pożar gaszono do 7 rano. W akcji brało udział ok. 100 strażaków i ratowników.

Rozbity samolot to dwusilnikowy Beechcraft B300 King Air 350i nr rej. 766, nr ser. FL-766, wyprodukowany w 2011. Należał do Pakistan Army Aviation Corps.


Drukuj Góra