Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy Boxer w Australii

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 31 lipca 2019

Do portu w Brisbane dotarł pierwszy kołowy transporter opancerzony Boxer 8x8. Jest to pierwszy z 25 pojazdów, które zostaną wyprodukowane w Niemczech. Pozostałe będą wytwarzane w zakładach RDA w Australii.

Nowy pojazd rozpoznawczy Boxer 8x8 zwiększy zdolności bojowe australijskich wojsk lądowych / Zdjęcie: MO Australii

W ramach programu Land 400 Phase 2 do wojsk lądowych Australii trafi łącznie 211 pojazdów. Dostawy mają się zakończyć w 2026. Od 26. egzemplarza produkcja będzie prowadzona w Australii. Wozy wytwarzane będą niedaleko Brisbane, od przyszłego roku. Wartość kontraktu w ramach programu Land 400 Phase 2 wyniosła 2,3 mld USD. Boxery zastąpią transportery ASLAV, które służą jako pojazdy rozpoznawcze.

Transporter, dostarczony w wariancie MPV (wielozadaniowym) może pełnić różne funkcje, zależnie od modułu zadaniowego, jaki zostanie na nim zamontowany. Drugą dostarczaną wersją będzie bojowy wóz rozpoznawczy, uzbrojony w załogową wieżę Lance z armatą automatyczną MK-30-2 kal. 30 mm, sprzężony km i zdalnie sterowany moduł uzbrojenia z 12,7-mm km. Ponadto wieża będzie wyposażona w ppk Spike. Pierwszy egzemplarz pojazdu w wariancie bojowym zostanie dostarczony z Niemiec w sierpniu (Przygotowania do produkcji australijskich Boxerów, 2018-11-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.