Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ppk Nag gotowy do produkcji

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 01 sierpnia 2019

Według doniesień Ministerstwa Obrony Indii przeciwpancerny pocisk kierowany Nag jest gotowy do seryjnej produkcji. Decyzja zapadła po udanych testach pocisku przeprowadzonych między 9 a 18 lipca.

Ppk Nag ma tandemową głowicę kumulacyjną, umożliwiającą skuteczne rażenie celów za osłoną reaktywną / Zdjęcie: MO Indii

Próby odbywały się na terenie poligonu Pokhran w stanie Radżastan i obejmowały 6 zadań realizowanych, według doniesień indyjskiego resortu obrony, w ekstremalnych temperaturach. Realizowano strzelania na minimalnym i maksymalnym dystansie, a także testowano różne tryby naprowadzania pocisku. W każdych warunkach pocisk trafił bezpośrednio w cel.

Nag został opracowany przez indyjskie przedsiębiorstwo Bharat Dynamics Limited. Prace nad ppk w obecnym kształcie rozpoczęły się w 2005, jednak początki projektu sięgają lat 1980. Nag to pocisk 3. generacji, działający na zasadzie odpal i zapomnij, z głowicą termolokacyjną. Jego zasięg minimalny ma wynosić 500 m, zaś maksymalny 4 km.

Nosicielami Naga mają być wozy bojowe i różnego rodzaju pojazdy sił zbrojnych Indii, a w przyszłości również statki powietrzne. New Delhi planuje zamówienie nawet 8000 pocisków dla rodzimych wojsk. Co ciekawe, według niektórych źródeł ich koszt ma być dwukrotnie wyższy od ppk Spike i Javelin.

Nosicielem Nagów jest NAMICA (Nag Missile Carrier), czyli odpowiednio przystosowany BMP-2, produkowany w Indiach na licencji. Pojazd przewozi 6 pocisków (Nieudane testy Naga, 2012-08-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.