Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Symulator drogowy dla US Army

Wojska lądowe, 01 sierpnia 2019

Amerykańskie MTS Systems uzyskało kontrakt na zaprojektowanie i budowę symulatora drogowego. Będzie to największe tego typu urządzenie na świecie. Wartość kontraktu wynosi 30,4 mln USD. Symulator zostanie zbudowany w US Army’s Aberdeen Test Center w stanie Maryland.

Zastosowanie symulatora pozwoli skrócić czas testowania pojazdów o 75-80% / Zdjęcie: MTS Systems

MTS Systems to przedsiębiorstwo specjalizujące się w wytwarzaniu systemów testowych, symulatorów i sensorów dla różnych klas pojazdów. Jak stwierdził dyrektor generalny MTS Systems dr Jeff Graves: MTS jest zadowolone, że może się podzielić wiedzą z modelowania i symulacji dla pojazdów komercyjnych by stworzyć rozwiązania do testów dla US Army. Nowy system pozwoli zwiększyć niezawodność wojskowych pojazdów i pomoże w dostosowaniu konstrukcji by uzyskać jak najbardziej korzystne parametry podczas eksploatacji.

Symulator będzie oparty na gotowych rozwiązaniach cywilnych. Ma mieć możliwość testowania pojazdów o masie do 45 359 kg, o maksymalnie pięciu osiach. Symulator umożliwi badania trwałości użytkowej pojazdów i wprowadzanie poprawek do ich konstrukcji.

W skład symulatora będzie wchodzić urządzenie MTS SWIFT EVO 50 Wheel Force Transducers rejestrujące dane w czasie rzeczywistym. Do testów będzie wymagane zbudowanie jednej z największych instalacji hydraulicznych wytworzonych przez MTS. Projekt będzie finansowany z budżetu do 2022.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.