Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

S-70 Ochotnik oblatany

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 04 sierpnia 2019

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało, że wczoraj na jednym z podległych mu lotnisk został oblatany prototyp ciężkiego bezzałogowca bojowego S-70 Ochotnik. Samolot wystartował o 12:20 czasu moskiewskiego. Lot odbywał się pod kontrolą operatora z ziemi. Ochotnik na wysokości 600 m okrążył kilka razy lotnisko i wylądował. Lot trwał ok. 20 minut.

Prototyp ciężkiego bojowego bsl S-70 Ochotnik został zaprojektowany przez PAO Kompania Suchoj. Zbudowano go w jego filii – w Nowosybirskich zakładach lotniczych (NAZ) im. W.P. Czkałowa. Jego badania naziemne rozpoczęto na lotnisku zakładowym w listopadzie 2018. Pod koniec stycznia 2019 prototyp przetransportowano do LII w podmoskiewskim Żukowskim. W maju zaś znalazł się on na lotnisku 929. Państwowego ośrodka lotniczo-badawczego w Achtubińsku. Tam 14 maja 2019 zaprezentowano go prezydentowi Władimirowi Putinowi.

Prototypy bbsl S-70 Ochotnik i Su-57 (T-50-3) na lotnisku 929. Państwowego ośrodka lotniczo-badawczego w Achtubińsku, czerwiec 2019 / Zdjęcie: Google Map

Według nieoficjalnych informacji, to właśnie w Achtubińsku prototyp S-70 Ochotnik wykonał swój pierwszy lot.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.