Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przyspieszenie HEL

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 05 sierpnia 2019

US Army (wojska lądowe USA) potwierdziły, że zamierzają przyspieszyć prace nad mobilnym laserem dużej mocy (High Energy Laser Tactical Vehicle Demonstrator, HEL-TVD). Ma on być zdolny do wykrywania, śledzenia, namierzania i zwalczania szerokiego spektrum zagrożeń, w tym bezzałogowych statków latających oraz pocisków manewrujących, rakietowych, artyleryjskich i moździerzowych, w pełnej sferze, na różnym azymucie.

Mobilne lasery mają zapewniać ochronę jednostkom US Army przed różnego rodzaju zagrożeniami / Ilustracja: Lockheed Martin

Amerykanie przewidują zastosowanie początkowo lasera o mocy 100 kW, umieszczonego na podwoziu ciężarówki FMTV 6x6. Termowizyjny układ śledzenia celów ma umożliwiać obserwację w szerokim i wąskim polu widzenia.

Zdobyte doświadczenia mają umożliwić opracowanie, razem z przemysłem, mobilnego lasera o jeszcze większej mocy, wynoszącej 250-300 kW (High Energy Laser-Indirect Fire Protection Capability, HEL-IFPC). Badania nad nową bronią mają bazować również na wynikach prac realizowanych przez US Navy i Biuro Sekretarza Obrony. Wojsko oczekuje, że pierwsze 4 prototypy HEL-IFPC zostaną przyjęte do uzbrojenia do 2024 (Laser dla samolotów bojowych, 2017-11-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.