Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowość retro od Springfield Armory

Przemysł zbrojeniowy, 07 sierpnia 2019

Springfield Armory wprowadziło ostatnio do sprzedaży karabin M1A Tanker. Jest on inspirowany skróconym wariantem M1 Garand, nad którym Springfield pracował pod koniec II wojny światowej.

M1A to rodzina karabinów M14 przeznaczona na rynek cywilny / Ilustracja: Springfield Armory

M1A Tanker jest modelem M1A SOCOM 16, ubranym w gustownie wykonane łoże z orzecha włoskiego. To zarazem swoisty hołd na rzecz tych, którzy używali karabinów Springfield Armory przez ponad 200 lat.

Karabin M1A Tanker, tak samo jak M1A SOCOM 16, ma 413-mm lufę zakończoną hamulcem wylotowym i regulowanymi przyrządami z muszką trytową. Masa karabinu, na nabój 7,62 mm x 51 NATO / (.308 WIN), wynosi 3,97 kg.

Tanker zasilany jest z 5-, 10-, lub 20-nabojowych magazynków do M14. Cena karabinu  wraz z 10-nabojowym magazynkiem to 1987 USD. W Polsce M1A w wersji SOCOM 16 dostępny jest za 12500 zł.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.