Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne AN/TPQ-53 dla US Army

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 07 sierpnia 2019

Lockheed Martin otrzymał kolejne zamówienie na radary AN/TPQ-53. Trzy kontrakty zawarte z US Army dotyczą dostawy 15 urządzeń, które zostaną wytworzone w ramach trzeciej serii produkcyjnej.

Zasięg maksymalny radaru AN/TPQ-53 w sektorze 90° wynosi 60 km. W trybie dookolnym spada do 20 km / Zdjęcie: Lockheed Martin

Oprócz tego, w ramach modyfikacji, zwiększony zostanie zasięg wykrywania celów przez AN/TPQ-53, zwłaszcza bezzałogowych statków latających. Jak powiedział dyrektor programu TPQ -53, Rick Herodem: zdajemy sobie sprawę z tego, że żołnierze potrzebują nowych i ulepszonych zdolności. TPQ-53 to szybka odpowiedź na obecne i przyszłe zagrożenia. Otwarta architektura systemu pozwala na uzyskanie zdolności znacznie wykraczających poza pierwotne założenia i umożliwia dalsze udoskonalenia w przyszłości.

AN/TPQ-53 jest wieloczynnościowym radarem artyleryjskim z anteną fazowaną z modułami nadawczo-odbiorczymi na bazie azotku galu (GaN). Służy do wykrywania nadlatujących pocisków artyleryjskich i określania położenia środków ogniowych przeciwnika. Dzięki wcześniejszym modyfikacjami zyskał również zdolność wykrywania bezzałogowców, samolotów i śmigłowców.

AN/TPQ-53 wszedł do uzbrojenia US Army w 2007 i zastąpił radary TPQ-36 i TPQ-37.  Po realizacji najnowszego zamówienia na stanie wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych Ameryki znajdować się będzie 189 AN/TPQ-53.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.