Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Broń laserowa dla korwet K130

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 09 sierpnia 2019

Rheinmetall i MBDA podpisały porozumienie o współpracy w ramach programu broni laserowej dla niemieckiej marynarki wojennej. Koncerny zamierzają podjąć się zaprojektowania, integracji i testów demonstratora lasera dużej mocy dla korwet typu K130.

Główną zaletą użycia broni laserowej jako uzbrojenia okrętów jest niezwykle niski koszt strzału / Zdjęcie: MBDA

Podział prac zostanie określony dopiero wtedy, gdy będą dostępne wymagania dotyczące projektu, które poda BAAINBw (Bundesamt für Ausrüstung, Informationstechnik und Nutzung der Bundeswehr; Federalne Biuro ds. Wyposażenia, Technologii Informatycznych i Wsparcia Eksploatacji Bundeswehry), odpowiadające m. In. za realizację zamówień publicznych dla niemieckiej armii.

Będziemy bardzo ściśle współpracować, by wprowadzić broń laserową o dużym potencjale do uzbrojenia Bundeswehry, zwiększając gotowość operacyjną i efektywność. W porównaniu do innych państw nasze przedsiębiorstwa posiadają niezwykłe zdolności. Broń laserowa oferuje nową jakość na lądzie, na morzu i w powietrzu. Współpracując razem z Deutsche Marine chcemy rozwijać tę technologię – skomentował porozumienie dyrektor zarządzający Rheinmetall Waffe Munition GmbH Werner Krämer.

Zdaniem szefa sprzedaży i rozwoju biznesu MBDA Deutschland GmbH Petera Heilmeiera współpraca pomiędzy Rheinmetallem a MBDA będzie szczególnie opłacalna dla Bundeswehry. Obydwa przedsiębiorstwa wykorzystają swoje silne strony, by projekt dla Deutsche Marine osiągnął sukces.

Zastosowanie broni laserowej pozwoli na zwalczanie szybko poruszających się celów z dużą precyzją, jednocześnie ograniczając straty poboczne. Demonstrator broni laserowej zamontowany na niemieckiej korwecie pozwoli na zbadanie jej funkcjonowania i użyteczności w warunkach zbliżonych do operacyjnych (Rozpoczęcie budowy Köln, 2019-02-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.