Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zapytania ofertowe na bwp dla Czech

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 09 sierpnia 2019

Ministerstwo Obrony Republiki Czeskiej zakomunikowało o wysłaniu zaproszeń do składania ofert w ramach postępowania na nowe bojowe wozy piechoty. Konkurs ma wyłonić następcę eksploatowanych obecnie BVP-2.

Wśród czterech oferowanych pojazdów znajduje się m.in. bwp ASCOD / Zdjęcie: GDELS

Zaproszenia opisują wymaganą strukturę oferty wstępnej, sposób i termin jej złożenia. Ponadto zawierają 16 załączników tematycznych. Są w nich określone parametry techniczne pojazdów, harmonogram dostaw i przewidywane koszty zakupu, szkolenia personelu i eksploatacji pojazdów. Dodatkowo zostały określone szczegóły związane z okreseme trwałości użytkowej pojazdów i zapewnieniem dostaw części zamiennych. Ważnym punktem jest również określenie zakresu współpracy przemysłowej. Wstępne oferty mają zostać złożone najpóźniej na początku października bieżącego roku.

Oferty wstępne zostaną poddane ocenie. Następnie odbędą się negocjacje ,które mają doprowadzić do zoptymalizowania kosztów i parametrów pojazdów. Po negocjacjach zostaną wysłane zaproszenia do złożenia ostatecznych ofert. Po ich otrzymaniu i ocenie nastąpi wybór dostawcy i przedłożenie propozycji Ministrowi Obrony i Rządowi Republiki Czeskiej.

Przetarg dotyczy dostaw 210 bojowych wozów piechoty w kilku wersjach. Wśród proponowanych konstrukcji znajduje się CV90 produkowany przez BAE Systems, ASCOD oferowany przez General Dynamics, Puma produkowana przez konsorcjum PSM (Rheinmetall i KMW) i Lynx oferowany samodzielnie przez Rheinmetalla. Szacowana wartość kontraktu to 1,6 mld euro (Eurosatory 2018: BAE Systems prezentuje iFighting , 2018-06-15, Puma może być produkowana w Czechach, 2017-11-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.