Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowy 110 Predator

Przemysł zbrojeniowy, 09 sierpnia 2019

Amerykańska Savage Arms (SA) wprowadza do obrotu nowy sztucer 110 Prairie Hunter. Jest to pierwsza konstrukcja powtarzalna SA zasilana zdobywającą coraz większą popularność amunicją kalibru 5,7 mm x 40 (.224 Valkyrie). Warto nadmienić, że SA wprowadziła do sprzedaży już kilka konstrukcji AR tego kalibru.

Nowy sztucer zasilany amunicją kalibru 5,7 mm x 40 (.224 Valkyrie) na pewno zainteresuje osoby parające się łowiectwem lub strzelectwem długodystansowym / Zdjęcie: Savage Arms 

Amunicja .224 Valkyrie powstała w wyniku połączenia lekko zmodyfikowanej łuski naboju 6,8 mm × 43 Remington SPC z pociskiem kalibru 5,7 mm. Finalny efekt sprawia, że wystrzelony 90-grainowy pocisk zachowuje prędkość naddźwiękową nawet do około 1200 m.

Sztucer ma lufę o długości 559 mm, zakończoną gwintem (schowanym pod nakrętkami) powalającym na montaż tłumików dźwięku lub hamulców wylotowych. Masa sztucera wynosi 3,97 kg, a zasilanie odbywa się z 3-nabojowych magazynków.

Analogicznie jak w przypadku innych sztucerów tej serii wszystko zostało osadzone w polimerowym łożu typu AccuFit, co umożliwia regulację kolby w pionie i poziomie. Pistoletowy chwyt ma gumowane wstawki poprawiające przyczepność dłoni. Warto też wspomnieć też o mechanizmie spustowym AccuTrigger z możliwością regulacji siły spustu i o montażu pozwalającym na korzystanie z celowników optycznych. Sugerowana cena sztucera Savage 110 Prairie Hunter w USA to 759 dolarów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.