Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy 110 Predator

Przemysł zbrojeniowy, 09 sierpnia 2019

Amerykańska Savage Arms (SA) wprowadza do obrotu nowy sztucer 110 Prairie Hunter. Jest to pierwsza konstrukcja powtarzalna SA zasilana zdobywającą coraz większą popularność amunicją kalibru 5,7 mm x 40 (.224 Valkyrie). Warto nadmienić, że SA wprowadziła do sprzedaży już kilka konstrukcji AR tego kalibru.

Nowy sztucer zasilany amunicją kalibru 5,7 mm x 40 (.224 Valkyrie) na pewno zainteresuje osoby parające się łowiectwem lub strzelectwem długodystansowym / Zdjęcie: Savage Arms 

Amunicja .224 Valkyrie powstała w wyniku połączenia lekko zmodyfikowanej łuski naboju 6,8 mm × 43 Remington SPC z pociskiem kalibru 5,7 mm. Finalny efekt sprawia, że wystrzelony 90-grainowy pocisk zachowuje prędkość naddźwiękową nawet do około 1200 m.

Sztucer ma lufę o długości 559 mm, zakończoną gwintem (schowanym pod nakrętkami) powalającym na montaż tłumików dźwięku lub hamulców wylotowych. Masa sztucera wynosi 3,97 kg, a zasilanie odbywa się z 3-nabojowych magazynków.

Analogicznie jak w przypadku innych sztucerów tej serii wszystko zostało osadzone w polimerowym łożu typu AccuFit, co umożliwia regulację kolby w pionie i poziomie. Pistoletowy chwyt ma gumowane wstawki poprawiające przyczepność dłoni. Warto też wspomnieć też o mechanizmie spustowym AccuTrigger z możliwością regulacji siły spustu i o montażu pozwalającym na korzystanie z celowników optycznych. Sugerowana cena sztucera Savage 110 Prairie Hunter w USA to 759 dolarów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.