Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa wersja FN 509

Przemysł zbrojeniowy, 12 sierpnia 2019

FN America (amerykański oddział belgijskiego FN Herstal) zaprezentował nową wersję kolorystyczną pistoletu FN 509. Tak jak reszta bezkurkowej rodziny FN 509  i ta nowość jest zasilana amunicją kalibru 9 mm x 19. FN 509 FDE tak samo jak reszta konstrukcji z tej serii charakteryzuje się wskaźnikiem sygnalizującym obecność naboju w komorze, brakiem zewnętrznych bezpieczników, a manipulatory w postaci zatrzasku zamka bądź magazynka są obustronne. Tylko dźwignia niezbędna do zdjęcia zamka jest po lewej stronie, co nie stanowi problemu. Co ciekawe w tym modelu, podobnie jak w FN 509 Midsize MRD, dźwignia zatrzasku zamka jest trochę inna w stosunku do poprzednich modeli.

FN 509 FDE to nowa wersja kolorystyczna FN 509, będącego rozwinięciem wcześniejszych pistoletów z serii FNS

Pistolet o wymiarach 188 x 141 x 35 mm został wyposażony w kutą na zimno lufę o długości 102 mm ze stali nierdzewnej. Jego masa wynosi tylko 773 g, a z przodu pod lufą znajdziemy krótką uniwersalną szynę montażową. Zasilanie odbywa się z 10- lub 17-nabojowych magazynków.

Niestety, nie znajdziemy w tym modelu usprawnień z modelu FN 509 Midsize MRD, w postaci m.in. podniesionych przyrządów celowniczych bądź montażu umożliwiającego korzystanie z miniaturowych celowników kolimatorowych... Sugerowana cena FN 509 FDE na rynku amerykańskim wynosi 679 dolarów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.