Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kierunek: turecko-ukraiński bezzałogowiec

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 sierpnia 2019

Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy ogłosiła powstanie nowej spółki joint-venture. Utworzyły ją Ukrspeceksport i turecki Baykar Defence. Spółka ma stanowić pole wymiany technologii pomiędzy producentami.

Dotychczasowa współpraca owocowała nabyciem przez Ukrainę tureckich bsl Baykar TB2 klasy MALE / Zdjęcie: Baykar

Jak zostało podane w komunikacie, głównym zadaniem nowej spółki jest połączenie potencjałów przemysłowych partnerów. Współpraca ma owocować opracowaniem nowych wzorów uzbrojenia. Jednym z pierwszych przedsięwzięć spółki jest opracowanie bezzałogowca do zadań rozpoznawczych i uderzeniowych. Interesujące są także zapowiedzi wspólnych prac nad bronią precyzyjną. W tym uzbrojeniem dla nowo opracowywanego bezzałogowca.

Współpraca wiąże się z dostępem do wielu technologii. Turcja jest zainteresowana dostępem do ukraińskich technologii napędów lotniczych, aktywnych systemów ochrony, napędów pojazdów bojowych i doświadczeniem w budowie samolotów transportowych. Z perspektywy Ukrainy najbardziej interesujące może być pozyskanie technologii łączności cyfrowej, broni precyzyjnej i wytwarzania bsl.

Zacieśnianie współpracy z Ukrainą pokazuje elastyczne podejście Turcji do kwestii przemysłu zbrojeniowego. Zwłaszcza w obliczu ostatnich dostaw do Turcji systemów przeciwlotniczych S-400, produkowanych przez skonfliktowaną z Ukrainą Rosję.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.