Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Awaryjne lądowanie A321 pod Moskwą

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 15 sierpnia 2019

Dziś ok. 6:10 czasu lokalnego (3:10 UTC) z pasa nr 12 lotniska Żukowski pod Moskwą wystartował samolot Airbus A321 Uralskich Awialinii (Ural Airlines). Miał lecieć do odległego o 1226 km Symferopola na Ukrainie (lot U6-178), gdzie powienien wylądować o 8:35. Na jego pokładzie znajdowało się 7 członków załogi i 226 pasażerów, w tym 6 dzieci (według niektórych źródeł samolotem leciały łącznie 234 osoby).

Samolot A321 Uralskich Awialinii, który dziś rano awaryjnie wylądował na polu kukurydzy, ok. 4 km od lotniska startu / Zdjęcie: via BAZA

W czasie wznoszenia, gdy samolot znajdował się na wysokości 250 m, zderzył się ze stadem ptaków (prawdopodobnie czajek). Wpadły one do silników (CFM56), które przestały prawidłowo funkcjonować. W tej sytuacji pilot zdecydował się na natychmiastowe lądowanie. Samolot wylądował ze schowanym podwoziem na polu kukurydzy w pobliżu miejscowości Rybaki, ok. 4 km od lotniska (N55.512 E38.252).

Według wstępnych ocen, samolot uległ poważnym uszkodzeniom, które prawdopodobnie nie pozwolą na jego naprawę. 23 pasażerów, w tym 5 dzieci, przewieziono do szpitala. Hospitalizowano jednak tylko jedną osobę.

A321, który awaryjnie wylądował na polu kukurydzy, uległ poważnym uszkodzeniom, wykluczającymi jego naprawę. M.in. odpadł od niego prawy silnik

Pierwszym pilotem uszkodzonego samolotu był Damir Jusupow, a drugim Gieorgij Murzin. Rosyjska prokuratura bada m.in., czy nie popełnili oni błędów w czasie startu i czy decyzja o lądowaniu na wprost na polu zamiast powrocie na lotnisko startu była prawidłowa. Do czasu wyjaśnienia sprawy zostali oni odsunięci od latania.

Uszkodzony samolot to Airbus A321-211 zn. rej. VQ-BOZ, nr ser. 2117.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.