Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dwa Tu-160 w bazie Anadyr

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 15 sierpnia 2019

Wczoraj MO FR poinformowało o przelocie dwóch strategicznych bombowców Tu-160 Lotnictwa Dalekiego Zasięgu WKS z bazy Engels do Anadyru na Czukotce na Dalekim Wschodzie. Lot na odległość ponad 6 tys. km odbył się bez międzylądowań i uzupełniania paliwa w locie. Trwał ponad 8 godzin.

Strategiczny bombowiec Tu-160 Lotnictwa Dalekiego Zasięgu WKS, numer burtowy 02 (czerwony), zn. rej. RF-94102, nr ser. 7-02, Wasilij Rieszietnikow, ląduje na lotnisku Anadyr (Ugolnyj), 14 sierpnia 2019 / Zdjęcie: Aeroport Anadyr – vk.com

Lotnisko Anadyr położone jest mniej niż 600 km od granicy USA. Czukotkę od Alaski oddziela jedynie cieśnina Beringa. Stąd przelot rosyjskich samolotów wywołał duże emocje w Stanach Zjednocznych.

Lot Tu-160 do bazy Anadyr odbył się w ramach rutynowych ćwiczeń lotno-taktycznych, które mają potrwać do końca tygodnia. Dowodzi nimi komendant Lotnictwa Dalekiego Zasięgu WKS, gen. por. Siergiej Kobyłasz. Ćwiczenia obejmują m.in. przeloty na lotniska operacyjne ze stałych baz oraz uzupełnianie paliwa w powietrzu. Bierze w nich udział ok. 10 samolotów Tu-160, Tu-95MS i Ił-78.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.