Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Eskadra bsl Forpost na Krymie

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 15 sierpnia 2019

Dziennik Izwiestia ujawnił, że wiosną 2019 skład 318. Mieszanego pułku lotniczego Floty Czarnomorskiej, bazującego na lotnisku Kacza pod Sewastopolem, został wzmocniony wydzieloną eskadrą samolotów bezzałogowych. Jej wyposażenie stanowią bsl Forpost. Niedawno po raz pierwszy wzięły one udział w ćwiczeniach nad Morzem Czarnym. Dowództwo uznało debiut za udany.

Bsl Forpost podczas przygotowań do startu / Zdjęcie: voennoedelo.com

Bsl Forpost to licencyjny izraelski Searcher Mk. II. W zasięgu jego systemów obserwacyjnych znajduje się znaczna część Morza Czarnego. Forpost może wskazywać cele brzegowym i okrętowym pociskom średniego i dalekiego zasięgu, w tym H-35 i Kalibr. Wśród celów mogą być okręty i obiekty naziemne.

Promień działania bsl Forpost wynosi 250 km. Długotrwałość ich lotu wynosi do 17 h. Obecnie do produkcji wchodzi zmodernizowana wersja bezzałogowca – Forpost-M, zdolna do przenoszenia uzbrojenia. Według zapewnień MO FR, nowy bsl jest wytwarzany w całości z komponentów rosyjskich.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.