Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Śmierć podczas filmowania

Wypadki, Lotnictwo cywilne, Historia, 17 sierpnia 2019

Wczoraj po południu dziennikarka telewizji FOX 8, Nancy Parker wystartowała samolotem Pitts S-2B z lotniska New Orleans-Lakefront. Pilotem był Franklin J.P. Augustus z grupy Tuskegee Airmen. Mieli nagrać film do reportażu telewizyjnego.

Około 15:20 czasu lokalnego z nieznanych przyczyn samolot zderzył się z ziemią na polu w pobliżu Jourdan Rd. i Morrison Rd., około kilometr od lotniska. Wybuchł pożar, który strawił większość wraku. Oboje lecący samolotem zginęli na miejscu.

Spalony wrak rozbitego samolotu Pitts S-2B / Zdjęcie: deadline

Nancy Parker miała 53 lata. Pracowała w stacji FOX od 23 lat. Pozostawiła męża i 3 dzieci.

Franklin J.P. Augustus przy swoim Pitts S-2B / Zdjęcie: drugfighter

Franklin J.P. Augustus, który urodził się w Nowym Orleanie, ok. 30 lat temu był pierwszym czarnym pilotem uczestniczącym w pokazach lotniczych. Latał od 19 roku życia. Licencję pilota akrobacyjnego uzyskał w 1978.

Afroamerykanie nie mogli latać w wojskach Stanów Zjednoczonych przed 1940. Pierwsza klasa czarnych kadetów rozpoczęła szkolenie w Tuskegee w 1941. Augustus był przewodniczącym Kapituły Lake Charles w Tuskegee Airmen, która ma na celu uhonorowanie osiągnięć i historii słynnych Afroamerykanów – pilotów Army Air Corps.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Za najbardziej prawdopodobny uznaje się błąd pilota.

Rozbity samolot to akrobacyjny dwupłat Aerotek Pitts S-2B, zn. rej. N600DF, nr ser. 5027, wyprodukowany w 1983. Był własnością Drug Fighter.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.