Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Klasyczne wcielenie brazylijskiej Beretty

Przemysł zbrojeniowy, 18 sierpnia 2019

Brazylijski Taurus zapowiedział nowość w postaci klasycznej wersji pistoletu PT 92. Jego najnowszy model zostanie wyposażony w gustownie wykonane okładziny z orzecha brazylijskiego.

Historia brazylijskiego PT 92 zaczęła się w 1980 wraz z przejęciem przez Taurusa zakładów Beretty położonych w Sao Paulo. Od tamtego czasu Taurus wprowadził wiele zmian do tego modelu, z których najbardziej istotną było przeniesienie bezpiecznika skrzydełkowego z zamka na szkielet. W stosunku do włoskiego pierwowzoru zwiększono też pojemność magazynków z 15 do 17 naboi.

Brazylijski Taurus PT 92 to pistolet będący ewolucją włoskiej Beretty 92 / Zdjęcie: Taurus

Szkielet pistoletu został wykonany ze stopu aluminium, a zamek ze stali nierdzewnej. W przypadku manipulatorów mamy obustronny bezpiecznik skrzydełkowy, pełniący też funkcję zwalniacza kurka, a przycisk zwalniacza magazynka można przełożyć na drugą stronę. Problemem dla leworęcznych strzelców będzie zatrzask zamka umieszczony tylko po lewej stronie, gdzie znajdziemy też dźwignię umożliwiającą rozłożenie broni.

Tak samo, jak włoski oryginał, brazylijski egzemplarz nie jest dobrym kandydatem do skrytego noszenia ze względu na wymiary 216 x 140 x 41 mm oraz masę równą 964 g. Nowy PT 92 może jednak okazać się ciekawą alternatywą wobec droższych modeli Beretty, szczególnie dla osób nieprzyzwyczajonych do bezpiecznika umieszczonego na zamku.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.